Frederic Robert Colley | Yönetim Kurulu Başkanı

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Frederic Robert Colley çalışma hayatına 1989 yılında Ernst&Young Türkiye’de Denetçi olarak başlamıştır. 1991 yılında Ciments Français – Italcementi Group’un Paris’te bulunan merkezinde 9 sene İç Denetim departmanında yöneticilik yaptıktan sonra              2001 –  2011 yılları arasında Bulgaristan ve Türkiye operasyonlarında Mali İşler Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Colley, daha sonra Legrand Group’un Türkiye’de kesintisiz güç kaynakları üreten firmasında Mali İşler Direktörlüğü ve Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Cam Ambalaj Grubu’nda Mali İşler Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür. Ekim 2016 ayı itibariyle Federal Mogul Türkiye  operasyonlarına Mali İşler Direktörü olarak atanmıştır. 2019 yılında Mali İşler Direktörlüğü görevinden ayrılan Frederic Robert Colley Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini icra etmektedir.

Ergin Erkek | Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Lisans eğitimini 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlayan Ergin Erkek, yüksek lisansını yine aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde 1989 yılında tamamlamıştır. Askerlik görevini Kara Kuvvetleri Komutanlığı Teknik Daire Teknik Şartname Subayı olarak 1990-1991 yılları arasında yerine getirerek iş hayatına İstanbul Motor Piston ve Pim Sanayi A.Ş.’de üretim mühendisi olarak başlamıştır. Farklı bölümlerde Yöneticilik görevleri sonrasında   2006 – 2013 yılları arasında Federal Mogul Türkiye operasyonlarında İzmit Tesisleri Fabrika Müdürlüğü görevinde bulunmuş ve 2013 yılında kısa bir dönem Federal Mogul Global Piston İş Birimi Operasyon Direktörlüğü pozisyonunda yurt dışında görev almıştır. 2014-2017 yılları arası Federal Mogul Türkiye operasyonlarında İzmit Tesisleri Fabrika Müdürlüğü görevini sürdürdükten sonra 2017 yılı itibariyle Federal Mogul Powertrain Otomotiv A.Ş. ve Federal Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.’de Operasyon Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehtap Mertol Digili | Yönetim Kurulu Üyesi

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Mehtap Mertol Digili avukatlık stajını İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ticaret Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Em. Prof. Dr. Ünal Tekinalp’in kurucusu olduğu, alanında lider yerli ve yabancı firmalara danışmanlık veren Tekinalp Avukatlar’da tamamlamış ve aynı hukuk bürosunda Prof. Tekinalp’in gözetimi altında avukat olarak çalışmaya devam etmiştir. 2003 yılında Amsterdam Hukuk Fakültesine bağlı Amsterdam Law School’dan Avrupa Birliği Ticaret Hukuku master derecesi (LL.M) aldıktan sonra 2004 yılında Londra’da Fletcher & Co Hukuk Bürosunda çalışmıştır. 2005 yılından itibaren çalışma hayatına Tekinalp Avukatlar’da Federal Mogul ve Türkiye’nin önde gelen diğer firmalarına hukuk müşavirliği yaparak devam etmiştir. Kluwer Law International tarafından basılan International Encyclopaedia of Laws, “Commercial and Economic Law in Turkey” başlıklı kitabın Prof. Dr. Ünal Tekinalp’le birlikte yazarıdır. 2017 yılından beri Federal Moful bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev almaktadır.

Arda Batu | Yönetim Kurulu Üyesi

The Browning School’da lise öğrenimini tamamladı. 2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu ve stajını Avrupa Parlamentosu’nda tamamladı. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden yüksek lisans derecesini aldı. 2003 yılında, halen doktora çalışmalarına devam ettiği Yeditepe Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak profesyonel hayatına başladı. 2007-2010 yıllarında akademik ve sivil toplum çalışmalarının yanında hukuk ve yatırım danışmanlığı şirketi HB Consultancy Group’da proje yöneticisi olarak görev aldı. 2010-2011 yıllarında Londra merkezli Aleph Consulting şirketinde siyasi ve ekonomik risk analiz danışmanı olarak çalıştı. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’ndaki Genel Sekreterlik görevi öncesinde StratejiCo isimli stratejik iletişim ve danışmanlık şirketinde yöneticiliğin yanı sıra akademik ve sivil toplum çalışmalarına devam etti. Federal Mogul İzmit Piston A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) yönetim kurulu ve Turkish Policy Quarterly yazı kurulunda bulunan Arda Batu, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO: Kamu Diplomasi Bölümü, Dünya Bankası, IRI, GMF gibi çeşitli kuruluşlarla projeler tasarlayıp yönetmiştir.

Mehmet Ali Güneysu | Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Ali Güneysu İstanbul Erkek Lisesi’nden 1982 yılında mezun olduktan sonra lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümüde 1987 yılında tamamlamış, 3 yıllık iş deneyiminden sonra devam ettiği New York University Leonard N. Stern School of Business dan 1992 yılında MBA derecesi ile mezun olmuştur. Kariyerinin önemli bölümünü Türk ve yabancı bankalarda geçiren Güneysu, Pamuk Faktoring, Pamuk Leasing ve Eti Menkul Kıymetler’de yöntim kurulu üyeliği, BorsaIstanbul’da işlem gören Egeli & Co. Yatırım Holding, Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ve Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret şirketlerinde ise bağımsız yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 5 Nisan 2018 tarihli genel kurulda FMIZP bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.